ELEKTRYCZNY PASTUCH

Ponieważ konie wykazują dużą wrażliwość na impulsy elektryczne, należy być ostrożnym podczas budowy ogrodzenia. Elektryczny pastuch musi bowiem właściwie dyscyplinować zwierzęta, ale nie powinien ich zbyt mocno płoszyć.  Dlatego też warto sięgać tu po sprawdzone mechanizmy i zwracać uwagę na to, by elektryczny pastuch zadawał zwierzęciu jedynie minimum bólu, niezbędne do tego, aby nabrało respektu do ogrodzenia.

Należy przy tym pamiętać, że konie – w przeciwieństwie do choćby dzików – nie wyczuwają impulsów elektrycznych w sposób instynktowny. Dlatego tak ważne jest, by elektryczny pastuch był dla nich widoczny z daleka.
Warto zadbać też o to, by elektryczny pastuch nie szpecił zbytnio otoczenia. Jeśli zatem umieszczamy go w widocznych miejscach, sięgajmy po lepszej jakości siatki i taśmy, estetyczne i trwałe.

Elektryczny pastuch
, przeznaczony do konstruowania wybiegu dla koni, skutecznie wydzieli im przestrzeń. Właścicielom zwierząt zagwarantuje z kolei, że nie wydostaną się one poza jej granice.

nasz Serwis
 

Uprzejmie informujemy, że nasz sklep w dniach od 04-05-2018 do 06-05-2018 będzie nieczynny. Zamówienia złożone w tym okresie będą realizowane po 06-05-2018.