Widok szczegółowy

Gazowy obcinacz ogonków

Gazowy obcinacz ogonków

[EQ-140451KR]
 
Wysyłamy w ciągu:
276,90 zł[łącznie z Vat bez Wysyłki]
ilość:
Doskonały jakościowo, łatwy w użyciu i precyzyjny gazowy obcinacz do ogonków. Wykonany ze stali kwasoodpornej i tworzywa przez niemiecką firmę Kerbl. Urządzenie stosuje się do szybkiego i bezbolesnego obcinania ogonków u nowo narodzonych prosiąt. Dzięki zastosowaniu gazu, ostrze nożyka rozgrzewa się do temperatury 400oC. Użycie nożyka w takiej temperaturze, delikatnie opala miejsce nacięcia, zmniejszając ryzyko infekcji.

Obcinacz ogonków składa się z mechanizmu zaciskowego (w całości wykonanego ze stali nierdzewnej), zbiornika na gaz oraz metalowego hartowanego ostrza, które rozgrzewa się płomieniem. Ostrze jest wymienne i zaleca się jego wymianę co około 50 000 zabiegów. Zbiornik na gaz jest regenerowalny i można go zasilać tak samo jak zwykłą zapalniczkę. Jeden pełny pojemnik wystarcza na obcięcie około do 120 ogonków.

Zgodnie z zaleceniami lekarzy weterynarii ogonki u prosiąt zaleca się obcinać możliwie szybko po porodzie. Maksymalnie w 4 dniu od narodzin.
Obcinacz ogonków sprzedawany jest w komplecie z puszką gazu (pojemność 80ml) do uzupełniania zbiornika w obcinaczu.


Cechy:
  • do szybkiego i bezbolesnego obcinania ogonków nowo narodzonym prosiętom
  • zmniejsza ryzyko infekcji
  • przycinanie ogonków zaleca się wykonywać krótko po porodzie, maksymalnie po 3 - 4 dniach
  • pełny pojemnik wystarcza na obcięcie 120 ogonków
  • wszystkie elementy metalowe wykonano ze stali nierdzewnej
  • kompletny zestaw z jednym obcinaczem ogonków i zbiornikiem gazu
Charakterystyka produktu:
Materiał: stal kwasoodporna, tworzywo

nasz Serwis
 

Uprzejmie informujemy, że nasz sklep w dniach od 04-05-2018 do 06-05-2018 będzie nieczynny. Zamówienia złożone w tym okresie będą realizowane po 06-05-2018.