OGŁOWIA, BATY, AKCESORIA

 • Baty, palcaty
 • Baty Fleck
  Baty Fleck
  W 1994, Rudi Maisack przejął prowadzenie firmy od swojego ojca. Nieustające dążenie do ulepszeń oraz wprowadzanie nowych produktów, maszyn zmian infrastruktury oraz wysoko umotywowany zespół utalentowanych pracowników którzy czerpali przyjemność ze swojej pracy to główne przyczyny, które spowodowały, że marka FLECK jest wiodącą oraz wyznaczającą trendy jakości na całym świecie..

  FLECK oferuje mozliwość zrobienia palcatów oraz batów, które są indywidualnie, ręcznie wykonane przez najlepszych fachowców by usatysfakcjonować Twoich klientów, to z pewnością zaowocuje lojalnością klientów na przyszłość. Funkcjonalność, kolor, długość, uchwyt wedle uznania, czegokolwiek sobie życzysz. FLECK zawsze sprosta najbardziej wysublimowanym oczekiwaniom swoich klientów.

  Tradycja, innowacja, jakość uznana na całym świecie

  Baty FLECK są używane na całym świecie, jako przedłużenie ręki jeźdźca do konia jako podstawowa pomoc. Historyczne usytuowanie najstarszej niemieckiej fabryki batów znajduje się w Schwarzach, blisko Heidelberg - siedziby firmy. To dlatego, że firma FLECK ręcznie produkowała tu baty i palcaty od 1870 oferując doskonałą i zawsze innowacyjną paletę produktów zaspakających potrzeby każdego jeźdźca.

  więcej >>>
 • Kantary
  Kantary

  Wykonany może być z nylonu, skóry lub rzemienia. Ważne jest, aby kantar był dobrze dobrany i wygodny dla konia. Właściwie dopasowany kantar nie powinien ograniczać mu ruchów głową ani utrudniać żucia. Nie może być również za luźny, aby zwierzę nie mogło go zgubić.

  Kantar stosowany jest do łapania oraz prowadzenia konia. Jego jakość i sposób wykonania odpowiada tutaj za komfort zwierzęcia, zapobiegając ewentualnym obtarciom. Dlatego dobrze sprawdzą się tutaj te modele, w których część nosowa, potyliczna oraz policzkowa podszyte są mikrofibrą o fakturze zamszu bądź innym, miłym w dotyku materiałem.

  W naszej ofercie znajdą Państwo bogaty wybór modeli. Klasyczny, prosty kantar na padok i do stajni, sąsiaduje tutaj z kantarem o satynowych, zdobionych okuciach, niezwykle reprezentatywnym i doskonale spełniającym funkcję tak użytkową, jak i estetyczną. Odpowiadający nam kantar
  wybierzemy spośród przeróżnych rodzajów, które różni tu cena, sposób wykonania, kolory oraz wzory. Staranny wybór producentów każdorazowo jest jednak gwarancją najwyższej jakości.
   
  więcej >>>
 • Ogłowie dla konia
  Ogłowie dla konia
  Sklep jeździecki Equus w swej bogatej ofercie posiada również ogłowie dla konia. Jest to jeden z kluczowych elementów wyposażenia, gdyż umożliwia odpowiednią komunikację z koniem, ograniczając przy tym ryzyko niepożądanych działań z jego strony.
   
  Mamy świadomość, że wysokiej klasy ogłowie dla konia powinno być nie tylko wytrzymałe, ale również wyprodukowane z myślą o komforcie jeźdźca oraz konia. Oferujemy ogłowia dla konia odpowiednie zarówno w przypadku profesjonalistów, jak i początkujących miłośników jazdy konnej.
   
  W celu jak największej dbałości o komfort zwierzęcia, ogłowie dla konia powinno być dobierane indywidualnie. Aby mogli Państwo dokonać najlepszego możliwego wyboru, oferujemy kompleksowe doradztwo w zakresie selekcji optymalnych akcesoriów. Odpowiedni sprzęt jest bowiem fundamentem przyjemnej i bezpiecznej jazdy, a dopasowane ogłowie dla konia może znacząco wpłynąć na interakcję człowieka z wierzchowcem.
   
  Jeśli planują Państwo inwestycję w ogłowie dla konia, szukając przy tym różnorodnego wyboru sprzętu, atrakcyjnych cen i profesjonalnej obsługi, zapraszamy do kontaktu.
  więcej >>>
 • Wędzidło i kiełzna
  Wędzidło i kiełzna

  Odgrywa ogromną rolę w komunikacji pomiędzy jeźdźcem a koniem. Pozwala również chronić pysk i zapobiega jego ewentualnym urazom. To dlatego wędzidło powinno być dobrze dobrane, aby zapewnić zwierzęciu maksimum komfortu. Po zakupie należy wędzidło wypróbować, sprawdzając po zakończeniu pierwszej jazdy, czy na języku lub wargach konia nie pojawiły się rany lub otarcia.

  Aby ograniczyć to ryzyko do minimum, należy uważnie dobrać jego rozmiar i sięgać wyłącznie po sprawdzonych producentów. Daje to pewność, że wędzidło nie wyrządzi koniowi żadnej krzywdy. Doskonale sprawdzi się tu wędzidło z przegubem mogącym obracać się o 360 stopni, dobrze układające się w pysku konia, zajmujące w nim mniej miejsca i o wiele bardziej komfortowe od tradycyjnych modeli.

  Z myślą o koniach, które mimo wszystko nie tolerują wędzideł, stworzono hackamore, stanowiące rodzaj końskiego kiełzna. Wykonane z wysokiej jakości skóry oraz stali nierdzewnej, skutecznie zastępują wędziło
  . Sprawdzą się również w przypadku koni z problemami zębowymi.
   
  więcej >>>
 • Dodatkowe akcesoria

nasz Serwis
 

Uprzejmie informujemy, że nasz sklep w dniach od 04-05-2018 do 06-05-2018 będzie nieczynny. Zamówienia złożone w tym okresie będą realizowane po 06-05-2018.