Wędzidło i kiełzna


Odgrywa ogromną rolę w komunikacji pomiędzy jeźdźcem a koniem. Pozwala również chronić pysk i zapobiega jego ewentualnym urazom. To dlatego wędzidło powinno być dobrze dobrane, aby zapewnić zwierzęciu maksimum komfortu. Po zakupie należy wędzidło wypróbować, sprawdzając po zakończeniu pierwszej jazdy, czy na języku lub wargach konia nie pojawiły się rany lub otarcia.

Aby ograniczyć to ryzyko do minimum, należy uważnie dobrać jego rozmiar i sięgać wyłącznie po sprawdzonych producentów. Daje to pewność, że wędzidło nie wyrządzi koniowi żadnej krzywdy. Doskonale sprawdzi się tu wędzidło z przegubem mogącym obracać się o 360 stopni, dobrze układające się w pysku konia, zajmujące w nim mniej miejsca i o wiele bardziej komfortowe od tradycyjnych modeli.

Z myślą o koniach, które mimo wszystko nie tolerują wędzideł, stworzono hackamore, stanowiące rodzaj końskiego kiełzna. Wykonane z wysokiej jakości skóry oraz stali nierdzewnej, skutecznie zastępują wędziło
. Sprawdzą się również w przypadku koni z problemami zębowymi.
 
Opcje filtru  
cena
producent  
pokazuje 1 - 17 z 17 elementów

nasz Serwis
 

Uprzejmie informujemy, że nasz sklep w dniach od 04-05-2018 do 06-05-2018 będzie nieczynny. Zamówienia złożone w tym okresie będą realizowane po 06-05-2018.